Jak sprzedawana jest folia kubełkowa?

News

Każdy materiał budowlany sprzedawany jest w charakterystyczny dla siebie sposób. Czasami są to metry kwadratowe, czasami bieżące, a czasami gotowe paczki, których w sklepie nie rozmienia się na części mniejsze. Folia kubełkowa sprzedawana jest zazwyczaj w rolkach, gdyż jej docelowe zużycie jest na tyle duże, że zazwyczaj kupuje się od razu kilka rolek. Czy zdarza się sprzedaż na metry bieżące? Być może, ale w dużych sklepach budowlanych są to zwykle właśnie rolki o kilku szerokościach i długościach do wyboru.


Jak wygląda folia z teksturą kubełkową?


Ten izolacyjny materiał doskonale sprawdza się jako pionowe oddzielenie fundamentów od wilgoci pochodzącej między innymi od ziemi. Na swojej powierzchni folia ta posiada regularnie wytłoczone wypustki, od których to właśnie wzięła swoją nazwę. Wytrzymała, mocna folia kubełkowa jest sztywna i doskonale nadaje się do pionowej izolacji, gdyż nie wygina się i nie opada pod naciskiem grawitacji. Uniwersalny czarny kolor sprawia, że wygląda bardzo praktycznie i standardowo. Zwykle sprzedawana jest w wysokościach pół metra, metr lub półtora metra.


Jakie charakterystyczne cechy posiada folia kubełkowa?


Tego rodzaju izolacja fundamentowa jest stosunkowo ciężka i sztywna, dzięki czemu dłużej zachowuje swoje drogocenne właściwości. Używa się jej do hydroizolacji, ale świetnie sprawdza się również jako izolacja termiczna. Folia tego rodzaju jest odporna na kwasy, zasady i sole znajdujące się w glebie, dzięki czemu nie przenikają one do ściany fundamentowe, a później do ścian domu. Wysoka wytrzymałość mechaniczna i brak reakcji na warunki atmosferyczne dopełniają całości.