Jak zadbać o to, żeby nasz dom był elegancki?

News

Wiele osób zastanawia się, jak dodać ich domu więcej elegancji. Jeden osoby decydują się na rzeźby, a jeszcze inne na zabytkowe obrazy. Istnieje jednak trochę tańsza metoda, dzięki której przy lekkiej inwestycji, każdy będzie mógł dodać trochę stylu w swoim domu. 

Czy kamienne dodatki zawsze muszą być drogie?

Myśląc o kamiennych płytkach, na pewno od razu wyobrażamy sobie cholendarne sumy pieniędzy, z góry ostrzegam, jest to jak najbardziej uzasadnione. Jednak kamienne płytki, nie są jedynym zastosowaniem kamienia. Bardzo popularne stają się małe kamienne ścianki, które dodają pomieszczeniu trochę świeżości i elegancji. Choć nie są one najtańsze, to jednak ich cena nie powinna aż tak bardzo odstraszać. Takie ścianki posiadają wiele plusów, nie jest jedynie sam wygląd, ale także łatwość ich montażu. Wystarczy nam odpowiedni klej do kamienia i podstawowe zdolności budowlane, których można się także szybko nauczyć.

Jaki klej do kamienia wybrać i na co uważać podczas montażu kamienia?

Na rynku możemy znaleźć wiele możliwości. Powinniśmy jednak wybierać nie na podstawie tego, że ten mi się podoba i znam firmę. Klej do kamienia musi być wybrany ze względu na to, jak będzie on pasował do danego podłoża, do którego będziemy go przyklejać. Poza tym ważne jest też ustalenie rodzaju kamienia, który będziemy kleić. Jeden klej do kamienia będzie stworzony dla kamienia granitowego, a inny do marmuru. Dlatego, zanim wybierzemy klej, zapytajmy się sprzedawcy o to, który klej będzie idealny dla naszego przypadku. Jeśli zadbamy o odpowiedni klej i mamy sporo cierpliwości, to wszystko powinno pójść w porządku. Jednak jeśli dobierzemy nieodpowiedni klej do danej powierzchni albo kamienia, to ryzykujemy tym, że kamień spadnie nam na podłogę. Może sobie tylko wyobrazić uszkodzenia, jakie może to wywołać. Jest to zwłaszcza niebezpieczne, kiedy wykładamy część ściany takim kamieniem. Jeśli kawałek ściany niefortunnie odklei się, akurat jak ktoś tam będzie stał, to ryzykujemy poważną katastrofą.