Jaki silikon wybrać podczas remontu?

News

Bardzo ważne jest, żeby podczas remontu naszego mieszkania, zadbać o jak najwyższej klasy produkty. Jeśli tego nie zrobimy i kupimy pierwsze z brzegu, może pojawić się problem związany z potrzebą kolejnego remontu.

Jak wybrać dobry uszczelniacz?

Silikon cechuje się bardzo dobrą jakością, a możliwość wyboru spośród wielu rodzajów, pozwala nam na dobranie takiego, jaki akurat będzie nam potrzebny. Poza tym, zanim przystąpimy do zakupu produktu, musimy upewnić się, że silikon, który będziemy kupować, sprawdzi się w naszym wypadku. Upewnijmy się, czy uszczelniacz nadaje się do użycia wewnątrz, czy na zewnątrz budynku. Jeśli to już zrobimy, postarajmy się upewnić, że gęstość danego silikonu jest odpowiednia, oraz czy dobrze toleruje on temperaturę. W wypadku niskiej tolerancji na zmiany temperatur silikon może się odkształcić, przez co szczelina będzie mogła się otworzyć. Bardzo przydatne okazują się także silikony kolorowe. Choć może się to wydawać nieprzydatne, to jednak może okazać się to czymś, co przeważy za zakupem danego silikonu. Kolorowy silikon nie tylko pozwoli nam dopasować odpowiedni kolor np. fug w taki sposób, żeby pasował do reszty. Jeśli będziemy chcieli, może wykorzystać kolorowy silikon do oznaczenia jakiegoś miejsca, o którym musimy pamiętać.    

Jaki dokładnie silikon wybrać?

Nasza ostateczna decyzja powinna być jednak po tym, jak ustalimy cechy wewnętrzne lub zewnętrzne miejsca, które będziemy uszczelniać. Jeśli będziemy chcieli uszczelnić łazienkę, gdzie jest bardzo często parno, to warto, jest kupić silikon, który dobrze znosi wilgoć. Możemy nawet znaleźć takie silikony, które są specjalnie stworzone pod wykorzystanie w takich warunkach. Jeśli jednak wiemy, że będziemy potrzebować silikon do szybkich remontów, dużo lepiej jest kupić takim, który będzie szybko schnąć. Jeśli chcemy dokładnie upewnić się o specyfikacjach danego silikonu, to na tyle opakowania, producent musi umieścić takie informacje. Będziemy mogli się tam dowiedzieć o gęstości, wodoodporności oraz tego, czy jest to silikon do zastosowania na zewnątrz, czy wewnątrz.