Jakich błędów unikać podczas montażu okna?

News

Jeśli chcemy samemu zamontować okno dachowe albo normalne, to nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Istnieje szereg poradników, które krok po kroku wyjaśnia nam, jak powinno się to robić. Jednak ze względu na często popełniane błędy, pozwolimy sobie tutaj zademonstrować kilka, na które trzeba uważać.

Na jakie błędy powinniśmy zwracać uwagę?

Bardzo często ktoś, kto nie posiada doświadczenia związanego z zamontowaniem okien i szeroko pojętym budownictwem, zapomina o listwie podparapetowej. Powoduje to później problem z tym, jak zamontować parapet. Jednak nie jest to największy kłopot. Zdarza się, że brak owej listwy przekłada się na to, że podczas większych deszczów, woda może zacząć przeciekać na ścianę.

Niestety błędem, który popełnia wiele osób, jest niedokładne wyczyszczenia miejsca, w którym okno będzie montowane. Nawet najmniejsza nierówność lub kawałek kamienia, może się przełożyć na to, że okno będzie nieszczelne. Nawet jeśli od razu nie będziemy tego czuć, jakiś mały kawałek kamienia w izolacji może spowodować, że szczelina w niej zacznie się powiększać. W konsekwencji możemy obudzić się z nieszczelną izolacją okna.   

Niezabezpieczenie okna izolacja paroszczelną jest bardzo często powtarzanym błędem. Montaż okien jest czasem dla ludzi zbyt prosty, przez co zapominają o tym, że zabezpieczyć okno przed potencjalną wilgocią. W konsekwencji tego błędu cały nasz montaż okien i praca, którą w to włożyliśmy, może pójść na marne.  Polecamy firmę https://domszczelny.pl/

W jaki sposób upewnić się, że nasz montaż okien został dobrze wykonany?

Nie zaprzeczę, że najlepsze jest zawsze oko specjalisty. Jednak jeśli owego nie posiadamy akurat, to pozostaje wierzyć w swoje umiejętności. Montaż okien nie jest aż taki trudny. Nawet jeśli popełnimy jakiś błąd, to możemy go zaraz poprawić, więc nie ma też się czym przejmować. Starajmy się po prostu tego, żeby jak najbardziej zadbać o wyczyszczenie miejsca montażu okna i zabezpieczenie izolacji przed wilgocią. Jeśli to zrobimy, to nie powinno nic się stać, a nasze okna na pewno będą nam służyć długimi latami.