Jakie zabawki dla kota powinniśmy wybrać?

News

Niezależnie od tego, jaki nasz kot ma temperament, ważne jest to, żeby zadbać o jego jak najlepszy rozwój. Nie tyczy się to tylko tego, jaką mu przygotujemy dietę. Rozwój kota nie jest prosty i często zależy od wielu czynników zewnętrznych. Jeśli chcemy, żeby nasz kot miał wyostrzone instynkty i umiał ich dobrze używać, warto, jest kupić zabawki, które o to zadbają. Istnieje wiele możliwości wyboru, od najprostszych zabawek takich jak wędka, aż po bardziej skomplikowane zabawki edukacyjne. Do zabawek edukacyjnych należą między innymi kule z dziurami, do których wsypuje się jedzenie, a kot musi je później wyciągnąć. Jednak nie musimy kupować takich specjalnych zabawek dla naszego kota. Wystarczy, że kupimy mu miśki dla kota.  

Dlaczego miśki dla kota są obowiązkowe dla każdego kota?

Choć wiele osób wydaje się, że o tym zapomniało, to koty jeszcze niedawno nie były po prostu domowymi zwierzętami. Służyły one do wyganiania myszy oraz innych mniejszych szkodników. Powodowało to, że były one cały czas aktywne i mogły łatwo rozwijać swoje instynkty. Niestety, teraz koty już nie muszą tego robić, co może negatywnie na nie wpływać. Dlatego miśki dla kota są bardzo przydatne, ponieważ w sztuczny sposób mogą rozwijać instynkty kota. Nie trzeba wiele, kot sam będzie brał taką zabawkę prawdopodobnie i będzie się bawił, że poluje na nią, tak jak poluje się na zwykłe szkodniki np. https://cosyanddozy.com/53-miski-dla-kota

O jakie zabawki jeszcze warto zadbać?

Choć miśki dla kota są bardzo ważne, to jednak nie są one wystarczające. Koty ze względu na swoją dość ruchliwą naturę, zazwyczaj potrzebuje czegoś, na co mogłyby się wpinać. Dlatego też zadbanie o takie przedmioty w domu, jak różnego rodzaju drapaki, jest bardzo ważne. Poza tym bardzo przyjemne dla kota może się okazać to, jak postawimy mu kilka tuneli, którymi będzie mógł się przemieszczać. Najlepiej, jeśli tunele zamontujemy na pewnej wysokości, koty bardzo to lubią. Jeśli chcemy, możemy także zadbać o takie zabawki, które pozwolą nam na wspólną zabawę z pupilem. Nie jest to jednak obowiązkowe, bo zazwyczaj koty bardzo dobrze radzą sobie z tym same.