O co kaman w SEO?

News

Dbanie o to, żeby nasza strona wysoko wyświetlała się w wynikach wyszukiwania, jest bardzo ważne, jeśli chcemy pozyskiwać nowych klientów. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby o pozycjonowanie naszej strony dbał ktoś, kto zna się na tym temacie. W innym wypadku ryzykujemy tym, że nasza strona będzie wyświetlała się nisko, przez co mało kto w ogóle będzie ją odwiedzał. Chcąc jednak zadbać o pozycjonowanie samemu, musimy brać poprawkę na to, że jest to praca, która zajmuje bardzo dużo czasu. Dlatego, jeśli cały nasz czas zabiera praca i nie mamy już zbyt wiele wolnego czasu, to nie myślmy, że pozycjonowanie to chwila roboty, z którą każdy sobie poradzi.

O czym trzeba pamiętać, pozycjonując stronę samemu?

Decydując się na jakąś domenę, na której postawimy stronę, musimy brać pod uwagę historię danej domeny, Chodzi dokładnie o takie czynniki jak jej wiek, ilość i jakość linków oraz kary. W zależności od tego, google później będzie oceniał i wyświetlał naszą stronę. Jednak jest to tylko jeden z wielu czynników. Na pozycjonowanie wpływa także to, jakie słowa kluczowe się na niej znajdują. Im bardziej specjalistyczna strona, tym bardziej musimy skupić się na tym, żeby słowa, których używamy w artykułach na tej stronie, były odpowiednie. To czy słowa są odpowiednie, możemy sprawdzać na podstawie programów, które sprawdzają częstotliwość wyszukiwania fraz. Im fraza częściej jest wyszukiwana, tym lepiej, jeśli znajdzie się ona gdzie w tekście. Nie można jednak wrzucać słów kluczowych losowo. To jak google będzie pozycjonował naszą stronę, zależy także od jakości zamieszczanych treści. Jeśli będziemy wrzucać losowe zlepki zdań na naszą stronę, to google spowoduje, że nasze pozycjonowanie będzie na niskim poziomie.          

Dlaczego pozycjonowanie powinno być wykonywane przez profesjonalistę?

Jak sami widzimy, pozycjonowanie nie jest proste. Zajmuje ono sporo czasu, a do tego można je źle wykonać. Te rady, które są tutaj zawarte na temat tego, jak pozycjonować, to jedynie podstawa podstaw. Dlatego, jeśli chcesz się sam zająć pozycjonowaniem, to czeka Cię jeszcze wiele nauki.