Po czym poznać dobre rolki?

News

Zaczynając swoją przygodę z jazdą na rolkach, bardzo łatwo można pogubić się w rodzajach rolek, a co dopiero w producentach. Wiele firm, które produkuje rolki, wykonuje jednak nie najlepsze produkty, kusząc nieznające się osoby niską ceną. Dlatego bardzo ważne jest, żeby wiedzieć się, po czym poznać rolki, które warto kupić, a których nie warto. Nie chodzi jednak tylko o firmę, ale o ogólne specyfikacje, którymi powinniśmy się kierować podczas podejmowania wyboru. Dzięki trzymaniu się kilku zasad będziemy mogli bez problemu podjąć decyzje, czy chcemy dane rolki kupić.

Czym wyróżniają się rolki warte uwagi?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy rolki posiadają wymienną płozę. Jeśli nie posiadają, a zarazem ich cena jest bardzo niska, to ryzykujemy, że kółka będą niskiej jakości. Jeśli to okaże się prawdą, to bardzo szybko zaczną się one ścierać, co będzie skutkować po chwili użytkowania sporo problemów. Warto jest także zwrócić w rolkach uwagę na to, jaka jest ich przewiewność. W sytuacji, gdzie rolka nie ma przepływu powietrza z wewnątrz do zewnątrz, nasza stopa może zacząć się pocić. Musimy brać pod uwagę, że nie wszystkie rolki to rolki k2. Dlatego, jeśli kupujemy sprzęt w jakimś małym sklepie, gdzie większość sprzętu nie jest markowa, to trzeba sprawdzać uwagę nawet na takie szczegóły jak materiał wykonania. Wiele tanich rolek jest wykonywanych z taniego plastiku, który nie trzyma dobrze nogi. Jest to bardzo ryzykowne, ponieważ nieustabilizowana noga podczas jazdy może zostać łatwo uszkodzona.

Dlaczego warto, jest dołożyć trochę pieniędzy i kupić np. rolki k2?

Kupując rolki k2, mamy pewność, że nasz sprzęt będzie bardzo dobrze wykonany. Jest to firma z 25-letnią tradycją, dzięki czemu zyskała sobie wielu klientów, nawet wśród zawodowców. Kupując od nich sprzęt, nie tylko nie ryzykujemy np. niskiej jakości materiałami wykonania, ale także zapewniamy sobie rolki, które starczą nam na wiele lat. Poza tym, rolki k2 posiadają ofertę dla wszystkich, dzięki czemu będziemy mogli wyposażyć całą rodzinę w sprzęt z tej samej firmy, co dla wielu może okazać się bardzo ważne.