Przegląd jamy ustnej – dlaczego warto robić i gdzie się na niego zgłosić?

Inne

Dlaczego warto regularnie wykonywać przegląd jamy ustnej? Gdzie zgłosić się na przegląd uzębienia? To pytania, na które znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście. Brzmi ciekawie? Zachęcamy zatem do krótkiej lektury!

Przegląd jamy ustnej – dlaczego warto go robić?

Wielu z nas panicznie boi się fotela stomatologicznego, więc unikamy wizyt u specjalisty do czasu, aż pojawią się dolegliwości bólowe lub jakieś ubytki do leczenia. To ogromny błąd, który czasami może nas drogo kosztować i przy okazji być bardzo dokuczliwy. Dlatego, zamiast odkładać wizyty w czasie, lepiej postawić na regularne przeglądy jamy ustnej.

Przecież wystarczy  raz lub dwa razy w roku zgłosić się do specjalisty na przegląd uzębienia, a będziemy mogli uniknąć poważnych schorzeń, czy rozwoju próchnicy. Przełoży się to na nasze dobre samopoczucie, a także na piękny i zdrowy uśmiech, a na tym powinno zależeć każdemu z nas.

Przegląd jamy ustnej – jakie mamy możliwości?

W przeglądach jamy ustnej specjalizuje się stomatolog, więc to o jego usługach powinniśmy pomyśleć. Do swojej dyspozycji mamy gabinety stomatologiczne przyjmujące w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz prywatne punkty, w tym na przykład centrum stomatologiczne. Aby skorzystać z usług stomatologa przyjmującego na Narodowy Fundusz Zdrowia trzeba mieć stosowne ubezpieczenie oraz odpłacać składki.

Z kolei do skorzystania z usług prywatnego centrum stomatologicznego już nie ma takich wymagań i na wsparcie fachowców może liczyć każdy, choć trzeba liczyć się z tym, że będzie to generować dodatkowe opłaty.

Przegląd jamy ustnej – gdzie go wykonać?

Na pierwszy rzut oka można uznać, że skoro większość z nas odprowadza składki i dysponuje ubezpieczeniem zdrowotnym, to możemy zgłosić się na przegląd jamy ustnej do stomatologa przyjmującego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Niestety na miejscu może spotkać nas tylko rozczarowanie, ponieważ czas oczekiwania na wizytę w takim gabinecie wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy.

Jeśli zatem nie chcemy tak długo czekać, to lepiej od razu wziąć pod uwagę usługi prywatnego centrum stomatologicznego, ponieważ tutaj czas oczekiwania na wizytę wynosi maksymalnie kilka dni. Owszem trzeba będzie ponieść pewne koszty, ale wystarczy postawić na najlepsze centrum stomatologiczne, by nie były one wygórowane.

Nie powinno nas to za bardzo dziwić, ponieważ najlepsze punkty starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Efektem tego jest zawsze wysoka jakość usług w dobrych cenach.