W jaki sposób dobrać odpowiedni bursztyn?

News

Bursztyn w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularny, ze względu na swoje wyjątkowe walory estetyczne. Poza tym, dla wielu osób, bursztyn jest bardzo wyjątkowy i posiada ze sobą wiele związanych historii. Więc nie jest to tylko ładna ozdoba, ale dla wielu także coś, co posiada wartość symboliczną. Kupując jednak taki kamień, nie możemy jednak kierować się emocjami. Bardzo ważne jest upewnienie się, że jest on warty swojej ceny. Jednym z ważnych czynników, które wpływają na wartość tego kamienia, jest obróbka bursztynu. To dzięki niej bursztyn prezentuje się tak pięknie na szyjach i rękach wielu ludzi.    

Dlaczego obróbka bursztynu jest taka ważna?

Dzięki temu, jak bursztyn jest obrobiony, zależy między innymi jego kształt. Do tego pojawia się kwestia tego, że bursztyn dopiero co pozyskany nie wygląda najlepiej. Jeśli chcemy, żeby nabrał swoich wyjątkowych kolorów, bardzo ważne jest to, jak dokładnie zostanie obroniony. Źle wykonana obróbka bursztynu może zaowocować tym, że nie będzie się on świecił. Dlatego zastanawiając się, czy bursztyn jest warty swojej ceny, sprawdźmy, czy jest dobrze obrobiony. Bardzo często można spotkać naszyjniki z bursztynu, który nie jest szlifowany, tylko pozostawiony takim, jakim był. Bardzo często robi się tak z bursztynami niższej jakości, z których i tak nic by nie było. Niestety cena sprzedaży jest taka sama jak bursztynów o wysokiej jakości.  

Jakie akcesoria bursztynowe najlepiej wybrać i do czego dobrać?  

Ogromną zaletą bursztynu jest to, że posiada on wiele wariacji kolorów. Powoduje to, że możemy go tak naprawdę dobrać, do czego chcemy. Doskonale sprawdza się jako naszyjnik, a także jako bransoletka. Jeśli tylko obróbka bursztynu została dobrze przeprowadzona, to doskonale sprawdzi się z bardzo eleganckimi ubraniami. Dzięki temu, że bursztyn może mieć różne kolory, możemy go dopasować do pięknej czarnej sukni, jak i do bardziej codziennego stylu. Sprawdza się on także bardzo dobrze w męskich aranżacjach, które skupiają się bardziej na luźnym stylu.