Na co uważać podczas remontu?

News

Podczas planowania remontu warto, jest zadbać o to, żeby mieć jasno określony plan tego, jak będziemy ten remont prowadzić. Jeśli tego nie zrobimy, istnieje ryzyko powstania chaosu, który zbędnie przedłuży naszą pracę.

Czy warto na początku remontu przeprowadzić montaż drzwi?

Nie jest to dobry pomysł. Jeśli montaż drzwi odbędzie się na początku, to przez cały czas, w którym będziemy dalej remontować resztę pokoi, drzwi będą narażone na różne uszkodzenia i zabrudzenia. Dlatego na czas remontu, najlepiej jest zostawić stare drzwi, które i tak będziemy wymieniać. Dzięki takiemu podejściu nie będziemy musieli się przejmować tym, że nasze drzwi mogą ulec zniszczeniu. Z tego właśnie powodu musimy zapamiętać, że montaż drzwi odbywa się na końcu. W innym wypadku ryzykujemy tym, że nasze nowe drzwi, już na początku będą wyglądały na używane.  

Od czego powinno się zacząć remont i na co uważać?

Przede wszystkim od zaplanowania tego, jakich produktów potrzebujemy. Jednak planując zakupy, musimy się upewnić, że na pewno kupimy odpowiedni. Chcąc wyremontować dobrze kuchnię, warto, jest kupić np. kleje, które dobrze znoszą wilgoć oraz wysokie temperatury. W wypadku np. remontu pokoju dziecka natomiast musimy zadbać, żeby farby, których używamy, były łatwo zmywalne. Dlatego poza samymi produktami, zadbajmy także o to, żeby ich właściwości były adekwatne do pomieszczenia, w których będziemy ich używać.

Tak jak montaż drzwi w złym momencie może spowodować małą katastrofę, tak samo inne źle przemyślane decyzje mogą skutkować podobnymi konsekwencjami. Do bardzo często popełnianych błędów, jest złe zaplanowanie wielkości mebli, które będziemy musieli wnieść przez drzwi do pomieszczenia. Innym często powtarzanym błędem, jest zabezpieczanie mebli, które zostają w domu na czas remontu tylko folią. Jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio mebli, to np. do środka szaf dostanie się kurz, który potem przeniesie się na ubrania. Dlatego, zanim podejmiemy jakąś decyzję w sprawie remontu, przemyślmy ją jeszcze raz, zanim ją wykonamy.